Tauro kalnas

Didinga istorija pasižymintis Tauro kalnas, arba Pamėnkalnis, per dvejus metus taps moderniu vilniečių traukos centru. Jo teritorija bus tvarkoma siekiant akcentuoti išskirtines „Tautos namų“ architektūrines savybes, o erdvė bus pritaikyta prie miestiečių poreikių.
Rekonstruojant Tauro kalno kraštovaizdį bus išsaugota esama želdyno struktūra, reljefo formos, tausojami senieji želdiniai. Tiesa, norint suformuoti pėsčiųjų takų tinklą ir pritaikyti teritoriją, kad ji tarnautų visiems vilniečiams – ir žmonėms, turintiems fizinę negalią, ir tėvams, stumiantiems vaikų vėžimėlius ar dviratininkams – iš 1019 ant Tauro kalno esančių medžių bus pašalinti 24. Keturis iš jų dviejų ekspertų komisija pripažino neperspektyviais.

 

Parko teritorijoje atsiras ir Senamiestį su Naujamiesčiu jungsiantis viadukas, tapsiantis tiltu tarp Tauro kalno ir Petro Cvirkos skvero. Šis sprendimas leis vilniečiams ir miesto svečiams taupyti brangias minutes ir padės greičiau judėti po sostinę.

Statybą leidžiantis dokumentas

2022 m. I ketv.

Statybos rangovo parinkimas

2022 m. III ketv.

Planuojama rangos darbų pradžia

2022 m. IV ketv.

Planuojama rangos darbų pabaiga

2024 m. IV ketv.

Naujienos

Tauro kalnas Tauro kalno atgimimas įgauna pagreitį – skelbiamas tvarkymo darbų konkursas Daugiau
Tauro kalnas Baigiamas rengti Tauro kalno parko teritorijos tvarkymo projektas. KŽEG ekspertai dalyvavo vertinant šio želdyno medžIų būklę Daugiau
Tauro kalnas Tauro kalnas tvarkomas tausojant senuosius želdinius Daugiau